Upravit obsah

PEČUJEME O VAŠE TĚLO, MYSL A DUŠI.

KONTAKTNÍ INFORMACE

puraka.cz

ASHTANGA jóga

Jógová shala Pūraka

“Do your practice and all is coming.” (K. Patthabi Jois)

Ashtanga jóga je jógové učení, které je zahrnuto do Rádža jógy nebo-li královské jógy a to ne proto, že by byla určena králům, ale termín královská pojímá právě její hloubku a komplexnost. Toto jógové učení je osmi (ashtau v indickém sanskrtu osm) dílnou stezkou jógy (anga ze sanskrtu končetina) a jedná se o teoretický i praktický obsah cesty jogína směrem k cíli, jímž je cesta sebezpoznáním. Ashtanga jóga jako fyzická praxe, je sestavena ze sérií jógových pozic, které jsou, jednoduše řečeno, celkem čtyři. Praktikovat začínáme základní první sérií, kdy se spolu s jógovými pozicemi učíme, jak správně dýchat, jak propojit dech s pohybem těla. Touto praxí naše tělo rozhýbáváme, uvolňujeme, zárověň posilujeme a komplexně v mnohých úrovních ozdravujeme. Takový charakter má první série ashtanga jógy, která je opravdovou jógovou léčebnou terapií za předpokladu, že dodržujeme techniky této jógové metody, tak jak nám je, námi vybraný učitel, odevzdává. Ve chvíli kdy si osvojíme praxi první série, začne nás učitel učit sérii druhou a my tak můžeme pokračovat v budování své jógové praxe a osvojování si jógy obecně. K cestě ashtanga jógy přísluší i dechová cvičení zvaná pranajáma a vylučovat bychom neměli také praxi meditace. 

Pokud Tě Ashtanga jóga oslovila, nejlepší volba, kterou pro sebe můžeš udělat je – Přijít a zkusit jí. V Pūrace ti bude věnován individuální přístu.  Je zde bezpečný prostor, kde s jógou můžeš začít, a kde dál svou praxi rozvíjet.

jogovashala_puraka
jogovashala_puraka

Mysore praxe

Tradiční způsob, jak se praktikuje Ashtanga jóga. Jsme učitelem krok po kroku vedeni a učeni tomu, jak praktikovat ásány, jak dýchat a dalším náležitostem. Postupně si osvojujeme dovednost praxe, získáváme návyk na její pravidelné vykonávání, a v našem těle i naší mysli se tak dějí procesy směrem k uzdravování, rovnováze, směrem k pohodě a blahu. Na začátek nemusíme vůbec znát a přijít můžeme na kteroukoliv lekci. Učitel nám vše vysvětlí a my si tak ppři první lekci zkusíme,  co znamená Ashtanga jógu praktikovat. Vše ti bude předáno a ty se sám rozhodneš, jestli je Ashtanga jóga pro tebe to pravé.

Zkrácené lekce Ashtanga jógy

S vedenými lekcemi se u nás zřejmě setkáš v rámci nějaké akce. Jedná-li se o zkrácené vedené lekce, pak jsou vhodné pro začátečníky, ale i pro pokročilé jogíny ashtangy. Při běžné lekci praktikujeme ashtanga jógu sami za pomoci a vedení našeho učitele. Při zkrácené lekci jsou vybrány určité pozice první a druhé série ashtanga jógy, které učitel předcvičuje, nahlas vás vybranými pozicemi provádí a taktéž vám svými rukami v pozicích dopomáhá. Pokud jsi nikdy nebyl v kontaktu s ashtanga jógou, tak se určitě vydej na tuto lekci, kde získáš přehled o tom, co to ashtanga jóga je a jestli by tě mohla bavit.

SOUKROMÁ LEKCE

Pokud je ti příjemné soukromí a chceš plnou pozornost učitele pro sebe, tak se přihlas na soukromou lekci! Ta trvá v rozmezí 60-90 minut, dle potřeby. V rámci soukromých hodin máme možnost více se ponořit do hloubky naší praxe a jejího poznání, můžeme se otevřeně pobavit o tom, čeho se bojíme, co nám v praxi dělá radost, nebo v čem bychom se rádi posunuli. Díky soukromým lekcím můžeš jako začátečník prohloubit své bezpečí a jistotu při praxi, jako pokročilý můžeš rozvíjet svou praxi, dech a soulad pohybu s dechem.

CENÍK

Jógová shala Puraka

jednorázový vstup

260 Kč

Permanentka

1100 Kč

 5 vstupů – platnost 1 měsíc

Měsíční permanentka

3000 Kč

neomezený počet vstupů – 1 osoba

Balíček 5-ti lekcí pro začátečníky

4500 Kč

1 lekce 60-75 min., setkání 1x týdně

Soukromá lekce

1000 Kč

60-90 min

Zuzana Malčíková

Ahoj! Jsem ráda, že se ti mohu představit a přiblížit Ti, jak jsem se dostala k tomu, co dnes dělám a s čím Ti mohu pomoci v Pūrace.
Můj příběh začal, když jsem se rozhodovala, jakým směrem se chci v profesním životě ubírat. Tíhla jsem k pomoci lidem, a protože jsem se o jídlo a stravování zajímala už na gymnáziu, rozhodla jsem se jít studovat obor nutriční terapie. Po vystudování bakalářského i magisterského studia nutriční terapie jsem byla zaměřená na pomoc klientům, kteří se snaží řešit primárně obezitu a přišli zhubnout. V Českých Budějovicích mě začali vyhledávat lidé s různými zdravotními potížemi a já si tak díky nim rozšířila své vědomosti a oblast působení. Čím více klientů jsem měla, tím více jsem začala být přesvědčená, že pouze změna jídelníčku nás ke zdravému životnímu stylu nedovede. Vydala jsem tak sama na cestu osobním rozvojem a začala jsem propojovat všechny tři aspekty našeho bytí – tělo, mysl, duši. Svým klientům předávám, jak mají o své tělo hezky pečovat, jak mu porozumět a co mu poskytnout za živiny. Pracujeme i se sílou myšlenek, jejich poznáním, ale i poznáním a porozuměním naší duši. Má péče o Vás je komplexní a velmi individuální. Chci Vás, co nejvíce poznat, správně vás nasměrovat, být Vám oporou na cestě, kde budujete svou zodpovědnost ke zdraví a děláte ve svém životě kroky ke změně.
Jídelníček nebo nasměrování v osobním životě není jediná oblast, kde se spolu můžeme potkat. Mou velkou vášní je Ashtanga jóga. Právě v naší jógové shale Vám budu Ashtanga jógu předávat, budu Vám dopomáhat, jak při ásanové praxi, tak při objevování Vašeho vnitřního klidu a rovnováhy. 
Pokud byste se o mě chtěli dočíst víc, chcete prozkoumat, čím vším se zabývám, koukněte na můj web 🙂